Quick Links

About the CAC »
CAC Photo Galleries »

Find us on Facebook!

Sponsors

2018 Competition Results

2013 Results | 2014 Results | 2015 Results
2016 Results | 2017 Results

Division 1, Preliminary

April 19, 2018, 12:30pm - 2:30pm

Fantasia KL

Fantasia MN

  1. Collier
  2. Polk
  3. Manatee

259
250
207

  1. Seminole
  2. Orange
  3. Palm Beach
  4. Brevard

374
212
228
161

Fantasia PQ

 
  1. Sarasota
  2. Pinellas
  3. Volusia
  4. Marion

165
207
175
228

   

Division 1, Consolation

April 20, 2018, 12:30pm - 2:30pm

Fantasia KL

 

  1. Manatee
  2. Sarasota
  3. Orange
  4. Volusia
  5. Brevard
176
205
249
307
171
 


Division 1, Semifinals

April 21, 2018, 11:00am - 1:00pm

Fantasia KL

Fantasia MN

  1. Volusia
  2. Polk
  3. Palm Beach
  4. Marion
  5. Sarasota

168
241
258
212
216

  1. Orange
  2. Collier
  3. Seminole
  4. Pinellas
  5. Manatee

291
121
248
214
155

Division 1, Finals

April 21, 2018, 2:00pm - 4:00pm

Fantasia Ballroom

 
  1. Pinellas
  2. Polk
  3. Orange
  4. Palm Beach
  5. Seminole
  6. Sarasota
106
174
233
204
152
170

Sixth Place
Third Place
First Place
Second Place
Fifth Place
Fourth Place

Back to top »

 

Division 2, Preliminary

April 19, 2018, 4:30pm - 6:30pm

Fantasia KL

Fantasia MN

  1. Martin
  2. Okaloosa
  3. Leon
  4. St. Lucie

43
243
355
144

  1. Hernando
  2. Flagler
  3. Putnam
  4. Indian River
  5. Clay

228
99
138
189
199

Fantasia PQ

   
  1. Santa Rosa
  2. Columbia
  3. Escambia
  4. Citrus

226
257
259
211

Division 2, Consolation

April 20, 2018, 10:00am - 12:00pm

Fantasia KL

Fantasia MN

  1. Santa Rosa
  2. Putnam
  3. St. Lucie

312
139
235

  1. Martin
  2. Indian River
  3. Citrus
  4. Flagler
198
203
316
112

Division 2, Semifinals

April 21, 2018, 8:30 - 10:30am

Fantasia KL

Fantasia MN

  1. Santa Rosa
  2. Escambia
  3. Okaloosa
  4. Hernando
  5. Citrus
185
364
251
215
210
  1. St. Lucie
  2. Leon
  3. Columbia
  4. Clay
  5. Indian River

112
391
189
171
172

Division 2, Finals

April 21, 2018, 11:00am - 1:00pm

Fantasia Ballroom

 
  1. Indian River
  2. Okaloosa
  3. Leon
  4. Escambia
  5. Columbia
  6. Hernando
129
207
192
266
142
146

Sixth Place
Second Place
Third Place
First Place
Fifth Place
Fourth Place

Back to top »

 

Division 3, Preliminary

April 19, 2018, 2:30pm - 4:30pm

Fantasia KL

Fantasia MN

  1. Bradford
  2. Suwannee
  3. Wakulla
  4. Hardee
  5. Calhoun

60
209
271
212
156

  1. Union
  2. Glades
  3. FAU
  4. DeSoto
  5. Walton

222
123
161
234
228

Fantasia PQ

   
  1. Monroe
  2. Hendry
  3. Washington
  4. FLVS
  5. Sumter

201
359
152
172
160

Division 3, Consolation

April 20, 2018, 10:00am - 12:00pm

Fantasia PQ

Sorcerer's 1

  1. Calhoun
  2. Union
  3. Sumter
  4. Glades

173
298
193
72

  1. Suwannee
  2. FAU
  3. FLVS
  4. Washington
  5. Bradford
187
265
91
188
160

Division 3, Semifinals

April 20, 2018, 12:30pm - 2:30pm

Fantasia PQ

Sorcerer's 12

  1. FAU
  2. Hendry
  3. Walton
  4. Wakulla
  5. Sumter

182
220
159
252
125

  1. Union
  2. Monroe
  3. DeSoto
  4. Hardee
  5. Washington
222
114
174
126
118

Division 3, Finals

April 21, 2018, 8:30am - 10:30am

Fantasia Ballroom

 
  1. FAU
  2. DeSoto
  3. Wakulla
  4. Union
  5. Hendry
  6. Hardee

152
142
147
199
216
117

Third Place
Fifth Place
Fourth Place
Second Place
First Place
Sixth Place

Back to top »      

2018 Team Florida

Enzo Cunanan
Orange
John Dixon
Escambia
Wenjie Gong
Seminole
Andrew-Paul Griffis
Union
Lazaro Sandoval
Hendry

Olivia Saunders
Leon

 

Back to top »