Quick Links

About the CAC
Tournament Forms

Find us on Facebook!

Sponsors

2013 Competition Results

Division 3, Preliminary

April 18, 2013, 12:30pm - 2:30pm

Fantasia K-L

Fantasia M-N

  1. Sarasota
  2. Brevard
  3. Pinellas
  4. Marion
  5. Orange

174
218
332
145
250

  1. Collier
  2. Seminole
  3. Volusia
  4. Polk
  5. Duval

134
271
188
152
180

Fantasia P-Q

 
  1. Palm Beach
  2. Lake
  3. Escambia
  4. Manatee
  5. Lee

251
176
290
148
122

   

Division 3, Consolation

April 19, 2013, 10:00am - 12:00pm

Fantasia M-N

Fantasia P-Q

  1. Lake
  2. Collier
  3. Polk
  4. Marion

123
170
284
151

  1. Manatee
  2. Lee
  3. Sarasota
  4. Brevard
  5. Duval

205
141
210
187
150

Division 3, Semifinals

April 19, 2013, 12:30pm - 2:30pm

Fantasia M-N

Fantasia P-Q

  1. Pinellas
  2. Volusia
  3. Palm Beach
  4. Brevard
  5. Polk
  6. Manatee

256
115
234
202
216
196

  1. Seminole
  2. Orange
  3. Escambia
  4. Marion
  5. Collier
  6. Sarasota

235
138
233
197
132
121

Division 3, Finals

April 20, 2013, 8:00am - 10:00am

Ballroom G

 
  1. Pinellas
  2. Palm Beach
  3. Polk
  4. Seminole
  5. Escambia
  6. Marion

210
114
165
193
203
147

First Place
Sixth Place
Fourth Place
Third Place
Second Place
Fifth Place

Back to top »

 

Division 2, Preliminary

April 18, 2013, 2:30pm - 4:30pm

Fantasia K-L

Fantasia M-N

  1. Leon
  2. Putnam
  3. Santa Rosa
  4. Hernando

273
193
128
152

  1. Okaloosa
  2. St. Johns
  3. Highlands
  4. Indian River

329
240
170
139

Fantasia P-Q

   
  1. Martin
  2. Citrus
  3. St. Lucie
  4. Clay

244
217
215
271

Division 2, Consolation

April 19, 2013, 10:00am - 12:00pm

Fantasia B-C

Fantasia K-L

  1. Highlands
  2. St. Lucie
  3. Santa Rosa

240
230
190

  1. Citrus
  2. Indian River
  3. Hernando

310
261
211

Division 2, Semifinals

April 20, 2013, 8:00 - 10:00am

Fantasia M-N

Fantasia P-Q

  1. Leon
  2. Clay
  3. St. Johns
  4. Highlands
  5. Indian River

0
185
209
97
143

  1. Okaloosa
  2. Putnam
  3. Martin
  4. Citrus
  5. St. Lucie

274
119
221
201
129

Division 2, Finals

April 20, 2013, 10:30am - 12:30pm

Ballroom G

 
  1. St. Johns
  2. Clay
  3. Indian River
  4. Okaloosa
  5. Martin
  6. Citrus

233
192
129
234
239
212

Third Place
Fifth Place
Sixth Place
Second Place
First Place
Fourth Place

Back to top »

 

Division 1, Preliminary

April 18, 2013, 4:30pm - 6:30pm

Fantasia K-L

Fantasia M-N

  1. Sumter
  2. Suwannee
  3. Wakulla
  4. Jackson

96
263
95
172

  1. Monroe
  2. Union
  3. Hendry
  4. Walton

141
128
126
191

Fantasia P-Q

   
  1. DeSoto
  2. Gadsden
  3. Hardee
  4. Franklin

138
136
184
203

Division 1, Consolation

April 19, 2013, 10:00am - 12:00pm

Fantasia M-N

Fantasia P-Q

  1. DeSoto
  2. Hendry
  3. Sumter

125
176
201

  1. Wakulla
  2. Gadsden
  3. Union

185
151
212

Division 1, Semifinals

April 20, 2013, 10:30am - 12:30pm

Fantasia B-C

Fantasia K-L

  1. Monroe
  2. Hardee
  3. Sumter
  4. Union
  5. Suwannee

192
177
153
143
186

  1. Wakulla
  2. Hendry
  3. Walton
  4. Franklin
  5. Jackson

185
169
188
207
155

Division 1, Finals

April 20, 2013, 2:00pm - 4:00pm

Ballroom G

 
  1. Monroe
  2. Walton
  3. Hardee
  4. Franklin
  5. Suwannee
  6. Wakulla

170
164
179
162
201
97

Third Place
Fourth Place
Second Place
Fifth Place
First Place
Sixth Place

Back to top »      

2013 Team Florida

Will Barr Will Barr
St. Lucie County
Solomon Howard Solomon Howard
Pinellas County
Eduardo Moreno Eduardo Moreno
Suwannee County
Malachi Parker Malachi Parker
Franklin County
Mitchell Price Mitchell Price
Martin County
Krishnan Sethumadhavan Krishnan Sethumadhavan
Seminole County

 

Back to top »