Quick Links

About the CAC
Tournament Forms

Find us on Facebook!

Sponsors

2014 Competition Results

Division 3, Preliminary

April 10, 2014, 12:30pm - 2:30pm

Fantasia K-L

Fantasia M-N

  1. Sumter
  2. DeSoto
  3. Hendry
  4. Jackson

298
233
77
146

  1. Monroe
  2. Suwannee
  3. Franklin
  4. Walton

233
324
124
106

Fantasia P-Q

 
  1. Union
  2. Gadsden
  3. Wakulla
  4. Hardee

148
28
156
193

   

Division 3, Consolation

April 11, 2014, 10:00am - 12:00pm

Fantasia M-N

Fantasia P-Q

  1. Jackson
  2. Walton
  3. Gadsden
239
286
94
  1. Franklin
  2. Union
  3. Hendry

200
198
181

Division 3, Semifinals

April 11, 2014, 12:30pm - 2:30pm

Fantasia M-N

Fantasia P-Q

  1. Walton
  2. Monroe
  3. Sumter
  4. Hardee
  5. Union

135
169
101
154
114

  1. Franklin
  2. Wakulla
  3. Suwannee
  4. DeSoto
  5. Jackson

95
174
233
152
120

Division 3, Finals

April 12, 2014, 8:00am - 10:00am

Ballroom G

 
  1. Monroe
  2. Suwannee
  3. Wakulla
  4. Hardee
  5. Walton
  6. DeSoto
154
239
149
146
128
153

2nd Place
Champions
4th Place
5th Place
6th Place
3rd Place

Back to top »

 

Division 2, Preliminary

April 10, 2014, 2:30pm - 4:30pm

Fantasia K-L

Fantasia M-N

  1. Leon
  2. Santa Rosa
  3. St. Lucie
  4. Okaloosa

273
184
207
268

  1. Flagler
  2. Citrus
  3. Indian River
  4. Clay

99
261
218
215

Fantasia P-Q

   
  1. Highlands
  2. Hernando
  3. Martin
  4. Putnam

143
153
326
154

Division 2, Consolation

April 11, 2014, 10:00am - 12:00pm

Fantasia B-C

Fantasia K-L

  1. Clay
  2. Highlands
  3. Santa Rosa

262
303
224

  1. Hernando
  2. Flagler
  3. St. Lucie

226
102
391

Division 2, Semifinals

April 12, 2014, 8:00 - 10:00am

Fantasia M-N

Fantasia P-Q

  1. Hernando
  2. Martin
  3. Leon
  4. Indian River
  5. Highlands
197
218
306
156
97
  1. Clay
  2. Putnam
  3. Citrus
  4. Okaloosa
  5. St. Lucie

148
143
183
216
224

Division 2, Finals

April 12, 2014, 10:30am - 12:30pm

Ballroom G

 
  1. Leon
  2. St. Lucie
  3. Martin
  4. Okaloosa
  5. Citrus
  6. Hernando

165
210
125
217
186
130

4th Place
2nd Place
6th Placce
Champions
3rd Place
5th Place

Back to top »

 

Division 1, Preliminary

April 10, 2014, 4:30pm - 6:30pm

Fantasia K-L

Fantasia M-N

  1. Manatee
  2. Escambia
  3. Brevard
  4. Lee
  5. Seminole

206
218
205
159
290

  1. Colllier
  2. Polk
  3. Palm Beach
  4. Lake

175
207
258
74

Fantasia P-Q

   
  1. Orange
  2. Volusia
  3. Pinellas
  4. Marion

209
385
258
87

Division 1, Consolation

April 11, 2014, 12:30pm - 2:30pm

Fanasia M-N

Fantasia P-Q

  1. Manatee
  2. Lake
  3. Lee
  4. Marion

166
182
103
275

  1. Orange
  2. Collier
  3. Brevard

216
223
217

Division 1, Semifinals

April 12, 2014, 10:30am - 12:30pm

Fantasia M-N

Fantasia P-Q

  1. Polk
  2. Seminole
  3. Volusia
  4. Lake
  5. Collier

180
370
174
125
178

  1. Pinellas
  2. Palm Beach
  3. Escambia
  4. Brevard
  5. Marion
252
184
152
196
225

Division 1, Finals

April 12, 2014, 2:00 - 4:00pm

Ballroom G

 
  1. Pinellas
  2. Seminole
  3. Marion
  4. Polk
  5. Brevard
  6. Collier

202
233
163
174
175
148

2nd Place
Champions
5th Place
4th Place
3rd Place
6th Place

Back to top »      

2014 Team Florida

Shreyash Agrawal Shreyash Agrawal
Palm Beach
Sam Brenner Sam Brenner
Seminole
Alex Chen Alex Chen
Seminole
Alex Fager Alex Fager
Okaloosa
Michael Finnema Michael Fennema
Leon
Matthew Hendrick Matthew Hendrick
Suwannee

Back to top »