Quick Links

About the CAC
Tournament Forms

Find us on Facebook!

Sponsors

2015 Competition Results

Division 1, Preliminary

April 9, 2015, 12:30pm - 2:30pm

St. Augustine A

St. Augustine B

  1. Palm Beach
  2. Collier
  3. Seminole
  4. Volusia

220
239
230
141

  1. Marion
  2. Orange
  3. Manatee
  4. Escambia

164
261
182
166

St. Augustine C

 
  1. Lake
  2. Pinellas
  3. Polk
  4. Brevard

113
160
181
294

   

Division 1, Consolation

April 10, 2015, 12:30pm - 2:30pm

St. Augustine A

St. Augustine B

  1. Pinellas
  2. Marion
  3. Palm Beach
293
196
239
  1. Volusia
  2. Escambia
  3. Lake

270
229
225

Division 1, Semifinals

April 11, 2015, 10:30am - 12:30pm

St. Augustine A

St. Augustine B

  1. Pinellas
  2. Collier
  3. Polk
  4. Manatee
  5. Escambia

276
223
156
185
119

  1. Palm Beach
  2. Brevard
  3. Seminole
  4. Orange
  5. Volusia

185
186
196
250
226

Division 1, Finals

April 11, 2015, 2:00pm - 4:00pm

Salon 5

 
  1. Seminole
  2. Collier
  3. Orange
  4. Pinellas
  5. Volusia
  6. Manatee
159
179
243
207
196
151

5th Place
4th Place
Champions
2nd Place
3rd Place
6th Place

Back to top »

 

Division 2, Preliminary

April 9, 2015, 4:30pm - 6:30pm

St. Augustine A

St. Augustine B

  1. Leon
  2. Clay
  3. Indian River
  4. Putnam

352
155
259
179

  1. Citrus
  2. Hernando
  3. Okaloosa
  4. St. Lucie

207
176
150
260

St. Augustine C

   
  1. Highlands
  2. Santa Rosa
  3. Flagler

130
155
139

Division 2, Consolation

April 10, 2015, 10:00am - 12:00pm

St. Augustine A

 
  1. Highlands
  2. Hernando
  3. Putnam
  4. Clay
  5. Okaloosa

115
197
165
207
304

   

Division 2, Semifinals

April 11, 2015, 8:00 - 10:00am

St. Augustine A

St. Augustine B

  1. Okaloosa
  2. Leon
  3. St. Lucie
  4. Flagler
  5. Hernando
197
274
144
135
214
  1. Clay
  2. Indian River
  3. Santa Rosa
  4. Citrus
  5. Putnam

150
207
138
248
268

Division 2, Finals

April 11, 2015, 10:30am - 12:30pm

Salon 5

 
  1. Indian River
  2. Hernando
  3. Putnam
  4. Leon
  5. Citrus
  6. Okaloosa

143
151
152
209
212
215

6th Place
5th Place
4th Place
3rd Place
2nd Place
Champions

Back to top »

 

Division 3, Preliminary

April 9, 2015, 2:30pm - 4:30pm

St. Augustine A

St. Augustine B

  1. Union
  2. Bradford
  3. Hendry
  4. Walton
  5. Monroe

168
142
174
108
389

  1. Calhoun
  2. Gadsden
  3. Jackson
  4. Sumter

129
144
212
304

St. Augustine C

   
  1. Hardee
  2. Suwannee
  3. Wakulla
  4. De Soto

259
375
114
171

Division 3, Consolation

April 10, 2015, 10:00am - 12:00pm

St. Augustine A

St. Augustine B

  1. Walton
  2. Wakulla
  3. Union
  4. Calhoun

177
197
227
101

  1. Gadsden
  2. De Soto
  3. Bradford

116
261
166

Division 3, Semifinals

April 10, 2015, 12:30pm - 2:30pm

St. Augustine C

St. Augustine D

  1. Union
  2. Jackson
  3. Monroe
  4. Suwannee
  5. Bradford

209
120
198
293
210

  1. Wakulla
  2. Hardee
  3. Sumter
  4. Hendry
  5. De Soto
230
158
120
75
227

Division 3, Finals

April 11, 2015, 8:00am - 10:00am

Salon 5

 
  1. Union
  2. De Soto
  3. Suwannee
  4. Wakulla
  5. Bradford
  6. Hardee

141
178
292
173
108
124

4th Place
2nd Place
Champions
3rd Place
6th Place
5th Place

Back to top »      

2015 Team Florida

Sophia Bergmann Sophia Bergmann
Okaloosa
Sylvia Choo Sylvia Choo
Orange
Alec Emser Alec Emser
Pinellas
Matthew Hendrick Matthew Hendrick
Suwannee
Cory Hixson Cory Hixson
Collier
Juan Perez Juan Perez
De Soto

 

Back to top »